Pochodovali sme za tých, čo nevládzu s dychom

29
jún
2020
+
A
-

Druhý ročník pochodu za pacientov s idiopatickou pľúcnou fibrózou sa konal uplynulý víkend od 26.-28. júna. Každý, kto sa zaregistroval a prešiel, prípadne aj odbehol akúkoľvek vzdialenosť, vzdal tak hold pacientom, pre ktorých je aj obyčajná chôdza s jednoduchým nádychom víťazstvom a darom. My v našom združení sme v duchu hesla „Pohybom pre lepšie pľúca“ spoločne spravili 77 520 krokov.

Idiopatická pľúcna fibróza (IPF) je zriedkavé ochorenie, pri ktorom sa pľúcne tkanivo zjazví, zhrubne alebo stvrdne, v snahe hojiť sa po opakovanom poškodení. Presná príčina ochorenia zatiaľ nie je známa. Medicína v súčasnosti nepozná liek, ktorým by sa ochorenie dalo vyliečiť, dá sa však oddialiť jeho progresia. A práve kvôli tomu je potrebné informovať o tomto ochorení verejnosť a podporovať pacientov v boji proti IPF.

Výťažok z vyzbieraného štartovného bude použitý na kúpu prenosného kyslíkového prístroja, ktorý by v rámci občianskeho združenia Nádej pre pľúca bol k dispozícii pre tých pacientov, ktorí to najviac potrebujú, na zapožičanie počas roka.

Fotogalériu bežcov a chodcov, ktorí sa do iniciatívy zapojili, nájdete na FB stránke Active life.