Prekonal veľa plastických operácií

10
jan
2018
+
A
-
  • Asymetrické nevyvinutie tváre
  • Rázštep podnebia
  • Malé oko alebo chýbajúce oko
  • Zle vyvinuté tvárové svaly a lícne kosti
  • Dermadoidy – nezhubné nádory v očiach
  • Deformované alebo chýbajúce ušnice a ušné kanály
  • Malá dolná čeľusť
  • Vrodený šedý zákal
  • Problémy s ústami a s rečou
  • Diagnóza: Goldenharov syndróm

Do šiesteho mesiaca tehotenstva nedokážu testy ani ultrazvuk odhaliť túto zriedkavú chorobu. Nevedeli o nej ani Jessica Tucconová s manželom, keď čakali svojho prvorodeného syna. V poslednom trimestri však bolo jasné, že bude mať rázštep pery aj podnebia a rôzne deformity tváre.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=YT9ME0owYm0

Hlavne, že je náš

Taymen sa narodil v termíne v roku 2014. Malý bojovník putoval ihneď do rúk špecialistov, ktorí mu zaviedli sondu do nosa i do pupku, aby mu zabezpečili prežitie. Chlapčekova tvár vykazovala znaky Goldenharovho syndrómu, pričom postihnuté deformitou boli obe strany. Oko mu blokoval veľký dermadoid, ušká boli nevyvinuté, dolná čeľusť krátka. Pri Goldenharovom syndróme môžu byť postihnuté stavce aj vnútorné orgány – srdce, obličky a pľúca, čomu sa Taymen vyhol. Pre rodičov to neboli ľahké chvíle, ale zvládli ich bravúrne. Pri synovi v nemocnici trávili dni a noci, dávali mu lásku a rozhodli sa, že to spolu zvládnu. Samozrejme, riešili otázky, čo mohlo syndróm spôsobiť, veď tehotenstvo bolo bezproblémové, ale začali brať život zo dňa na deň a najmä s úsmevom.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=YT9ME0owYm0

Pozitívny prístup

Tucconovci sa odmietli uzavrieť pred svetom. Keď ich syn rástol, absolvovali s ním množstvo operácií. Na oblátku, on s nimi podnikol množstvo túr, jázd na bicykli a ukázalo sa, že je mimoriadne pohybovo nadaný. „Dnes má Taymen tri roky a je to šťastný chlapec plný energie. Dokáže chodiť, behať, rozprávať, spievať, jesť, plávať… Je tiež veľmi bystrý, niekedy vystrája. Je ako každé dieťa v jeho veku!“ napísala mama Jessica pod videom, ktoré zavesila na internet. „Vložila som ho sem, aby som ukázala iným rodičom, ktorí vychovávajú postihnuté dieťa, že hoci je to veľmi smutné, je to aj extrémne uspokojujúce a nemalo by vám to brániť žiť taký rodinný život, aký ste si vysnívali.“ Kedysi písala aj blog, no ten asi pred rokom zrušila. V tom čase sa manželom narodil ďalší syn, ktorý je zdravý. Goldenharov syndróm nie je dedičný, dochádza k nemu pravdepodobne v prvom trimestri tehotenstva pri vývoji prvého a druhého žiabrového oblúka. Jessica sľúbila, že čoskoro uverejní ďalšie video, aby ukázala Taymenove pokroky.